RETURN-Technologie, ein Mitglied der RETURN-Gruppe RETURN Technology, a member of RETURN Group RETURN Technology, membre du RETURN Groupe RETURN Teknoloji, bir RETURN Group şirketi

Firm in press (Turkish)

Homepage » Firm in press (Turkish)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Firm in press (Turkish)

Para

100 DOLARA WEB TASARIMCILIĞI

* E-JETT: Standart, Pro ve Plus olmak üzere üç paketten oluşuyor.

* YILLIK abonelik bedeli 99 Dolar olan Standart pakette programın kendisi, alan adı, 1 yıllık web barındırma, üç kullanıcı şifresi, üç adet mail adresi ve sınırsız güncelleme imkânı var.

*  149 Dolar yıllık abonelik bedeli Pro pakette, yine programın kendisi, alan adı, bir yıllık web barındırma, beş kullanıcı şifresi, beş mail adresi ve sınırsız güncelleme hakkı var. Return Group, bu pakette hiçbir ticari kayıp gütmeyen, lokal ve dernek gibi yerlere %50 indirim uyguluyor.

* SON paket olan Plus’ ta ise, e-jett program, alan adı, bir yıllık web barındırma, 10 kullanıcı şifresi, 10 mail adresi ve sınırsız güncelleme imkânı sunuluyor.

 

www.e-jett.comadlı siteden, ya da bayiler aracılığıyla bir paket satın aldıktan sonra, size bir kullanıcı adı ve şifresi veriliyor. Ardından www.e-jett.comadresine girerek, ilgili bölüme kullanıcı adı ve şifrenizi giriyorsunuz. Bu işlemlerden sonra ekranınıza ‘’hoş geldiniz’’ mesajı geliyor. Artık sitenizi yapmak için önünüzde hiçbir engel kalmıyor.

 

Siteyi oluşturmaya genel tanımlardan başlıyorsunuz. Burada firma adı, logosu, arama motoru gibi başlıklar var. İlgili yerleri dolduruyor, logoyu seçiyor ve kaydediyorsunuz. Genel tanımlardan sonra site tanımlarına geçiliyor. Burada birbirlerinden farklı site şablonlarından biri seçiyorsunuz. Ayrıca yazı tipi, boyutu ve sayfa renklerini de yine buradan tek tek belirliyorsunuz. Bu bölümü geride bıraktıktan sonra ‘’bize ulaşın’’ başlığı altında firmanız ya da kendinizle ilgili iletişim bilgilerini yer aldığı bölüme sıra geliyor. Bu bölümde istediğiniz bilgilere yer verip, istemediğiniz bilgilere yer vermeyebiliyorsunuz. Örneğin; adres, telefon ve faks numaram olsun ama bunların içinde kişisel maillerim bulunmasın gibi seçenekleriniz var…

Birçok sitede yer alan ‘’sık sorulan sorular’’ bölümü de unutulmamış. Bu başlığı tıklayarak istediğiniz kadar soru ve cevap ekleyebiliyorsunuz. Burada soru ve cevap olmak üzere iki metin bölümü yer alıyor. Soru bölümüne sorunuzu, cevap bölümüne de cevabınızı yazıp kaydet tuşuna bastığınızda, bu bölümdeki işlemleri de tek tek bitirmiş oluyorsunuz.

Diyelim ki sitede tanıtmak istediğiniz ürünleriniz var. Hemen ‘’ürünler’’ başlığı altında bir katalog oluşturuyorsunuz. Buraya ürünün adı, kodu, varsa rengi, boyutu ve fiyatı gibi detayları girip, resmini de bilgisayarımızdan seçerek işlemi tamamlıyorsunuz. Aynı işlemi tekrar ettirerek istediğiniz kadar ürün ve bilgilerini girebiliyorsunuz. Eğer isterseniz e-jett size bir slâyt gösterisi hazırlamakta da yardımcı oluyor. Burada sırayla resimlerinizi seçtikten sonra resimler arasındaki zaman dilimini belirliyorsunuz. Örneğin ‘’üç saniyede bir değişsin…’’ gibi.

 

Sayfa içeriklerini hazırladıktan sonra istediğiniz zaman ana sayfayı da ‘’açılış sayfası’’ başlığından değiştirebiliyorsunuz. Böylece site istediğiniz zaman istediğiniz sayfadan kullanıcıların karşısına çıkıyor.

E-jett’te genel olarak, sağ ve sol olmak üzere iki mönü bulunuyor. Sol mönüde bölüm başlıkları, sağ mönüde ise bu bölümlerle ilgili değişikliklerin yapılabileceği komutlar yer alıyor. Ekle, güncelle, sil ve kaydet gibi başlıklarla işlemleri buradan kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

 

E-TİCARET MODÜLÜ de YOLDA

 

Return Group Genel Koordinatörü İlkay Yılmaz, e-jett’ in gerek bireysel müşteriler, gerekse şirketlerden yoğun talep göreceğini düşünüyor. Tamamen Türkçe olmasını da en büyük avantajlardan biri olarak görüyor. Ancak Return Group, bununla yetinmek niyetinde değil. Yakında e- jett’ in e-ticaret modülü de piyasaya çıkarılacak. İlkay Yılmaz bu konudaki çalışmaları sürdürdüklerini ve birkaç banka ile görüştüklerini söylüyor. Yılmaz, kısa bir süre içerisinde e-jett’ in e-ticaret modülünü de satışa sunacaklarını belirtiyor. Bu sayede birçok KOBİ çok kolay bir şekilde kendi sitelerini hazırlayabilecekleri gibi, e-ticaret yapma şansına da erişebilecek.


  • Back to category